מהו לוגו?


מזה עשרות שנים כל תאגיד עסקי או חברה מוכרת מקפידים להתהדר בלוגו חברה אשר מתנוסס בגאון מעל המשרדים שלהם, מככב על גבי שלטי החוצות, ומודפס על גבי רכבי החברה הנוסעים בדרכים. לוגו חברה הוא תמצית רוח החברה המתורגמת לתוך סימן גרפי אחד פשוט. הלוגו מאפיין את החברה ותורם למיתוג עסקי שלה. הלוגו הוא אחד המאפיינים החשובים ביותר של חברה מפני שהוא למעשה חותמת החברה. הוא מהווה זהות חזותית לחברה אותה הוא מייצג ותפקידו לעורר בתודעה של כל מי שרואה אותו רגשות או אסוציאציות הקשורים לחברה או למוצר אותם הוא מייצג.

כיצד מעצבים לוגו חברה? עיצוב לוגו חברה חשוב לא פחות משם החברה. העיצוב חייב לשקף את רוח החברה וחזונה העסקי וישנה חשיבות לאופן בו הוא מעוצב. יש להחליט מה רוצים שהלוגו ישדר, האם רוצים לשדר רצינות, אמינות, יצירתיות או קלילות? בהתאם להחלטה זו יש לבחור את מרכיבי העיצוב: צבעי לוגו יבחרו בהתאם למה שאנו רוצים לשדר וכן הצבעים ישפיעו על צבעי החברה. טכניקת הלוגו - האם הלוגו יורכב מאיור, צורה גרפית, משחק אותיות או תמונה? צורת של הלוגו - מה היא צורתו ההנדסית? האם הוא מעוגל או זוויתי? ישנה משמעות ותחושה לכל אחת מצורות העיצוב השונות. בנוסף, ישנה משמעות לבחירה בלוגו חברה שכולל את שם החברה או בסימן גרפי מופשט. יש לוגו עם כיתוב ויש חברות עם לוגו ללא כיתוב. כמובן שישנה גם חשיבות לסוג הפונט של האותיות בלוגו.

משמעות הלוגו להצלחת החברה ללוגו חברה מוצלח יש השפעה רבה על מידת ההצלחה של החברה. לוגו חברה טוב וקליט בעל תכונות אשר גורמות לו להיצרב בתודעה הציבורית עשוי לקדם את החברה בעולם העסקי. הלוגו המושלם יהיה שילוב של מספר תכונות עיקריות שהחברה רוצה לשדר. הוא יהיה פשוט למראה אך מרשים, ייחודי אך זכיר. עיצוב לוגו חברה הוא משימה מורכבת עם השלכות מרחיקות לכת ולכן כל החברות הגדולות נעזרות במשרדי מיתוג ועיצוב לצורך יצירת לוגו חברה מוצלח.